Hudbou k radosti

Milí přátelé,

děje se toho všude tolik, že ani nevím, kde začít. Možná to je ale právě impulz k tomu, abychom přesunuli pozornost z vnějšího světa do toho vnitřního. Abychom porozuměli sami sobě a tomu, co a proč děláme a co a proč se nám děje. Venkovní svět je odrazem toho vnitřního a pokud v sobě máme chaos, vnímáme ho i kolem sebe. A to se pak vzájemně odráží, stupňuje, násobí a je z toho to, co právě zažíváme v celosvětovém měřítku. Cestou k vyléčení světa je vyléčení sebe sama a je zajímavé pozorovat, čím se obklopujeme, čemu věnujeme pozornost, jak si tak tvoříme vlastní realitu a co si do ní pouštíme.

Je hodně cest, jak se ponořit do svého nitra a tam najít harmonii, rovnováhu, mír a klid. Ve školách se to zatím neučí, ale v Dajáně se můžete nechat inspirovat různými směry. Zaměřujeme se především na (sebe)léčení zvukem a v tomto směru si můžete užít individuálních terapií (např. na rezonančním lehátku či ve zvukových lázních) nebo skupinových akcí (zpívání manter, hudební meditace, koncerty, workshopy atd.). Vše o tom najdete na našem webu (v odkazech Muzikoterapie a Kalendář akcí).

Zcela výjimečnou akcí bude workshop alikvotního a hrdelního zpěvu, který v Dajáně povedou členové světoznámé skupiny AltaiKai. Nenechte si ujít tuto jedinečnou příležitost a naučte se používat léčivý zpěv podle sibiřských tradic. Členové skupiny se budou věnovat i jednotlivě každému účastníkovi a pomocí hlasové rezonance u něj otevřou možnost hrdelního zpěvu. Z programu si ale můžete vybrat i další hudební akce, jako je např. zpívání manter, seminář Léčivé tóny (letos poslední!), hudebně-meditační večer, koncert autorských písní Jiřího Poutníka nebo didgeridoo a gongy Ondry Smeykala.

Z dalších akcí stojí určitě za zmínku přednáška o bosenských pyramidách, semináře o přírodním stavitelství a živé stravě, ženské kruhy, jóga či cvičení na páteř, klouby a vnitřní energii. Každodenní aktivity v Dajáně se všemi přednáškami, workshopy, meditacemi, masážemi, terapiemi, relaxacemi, koncerty a cvičením najdete v programu na webu a na facebooku.

Stále platí nabídka pro terapeuty, maséry, kouče, poradce a léčitele, kteří nemají v Praze své prostory. Nabízíme pronájem vybavené místnosti (i na jednotlivé dny v týdnu). Lektorům a pořadatelům akcí nabízíme prostory pro víkendové workshopy a semináře.

Přátelé, přejeme Vám krásné podzimní dny, plné klidu, míru, lásky a radosti. Těšíme se s Vámi na shledanou :-)

S láskou Vaši Dan, Jana, Věrka, Petra, Veronika a David

DAJÁNA …klidné místo v Praze
zvukové lázně a relaxační centrum
Doudlebská 4, Praha 4 - Pankrác

 

Píše se o: 

Jiří Poutník

Zpívám intimní duchovní písně, které jsou o skryté dokonalosti Života a které plynou z osobní zkušenosti, která mě před pěti lety potkala. V některých písních splývá to malé osobní já s tím, které je nám všem společné a tak se koncert může stát určitou meditační zkušeností.

Písničky většinou ještě prokládám básněmi.

Ondřej Smeykal

Ondřej Smeykal (19. prosince 1975 Sušice) je český výtvarník a muzikant, profesionální hráč a průkopník hry na australský domorodý nástroj didgeridoo a elektrodidgeridoo. Po ukončení základní školy odešel do Prahy na Střední výtvarnou školu Václava Hollara.

Altai Kai

Hudební soubor Altai Kai byl založen Urmatem Yntaevem v roce 1997 v ruské Republice Altaj a zaměřuje se na interpretaci tradiční altajské hudby s důrazem na techniky alikvotního zpěvu typické pro oblast vnitřní Asie. Soubor prezentuje čtyři typy alikvotního zpěvu – kargyra, koomei, sybysky a sygyt – které doprovází na řadu tradičních i méně tradičních hudebních nástrojů (topšur, ikili, komus, šoor, šagur, arba, tokpok, kytara, harmonika).

Kalendář akcí

23. 01 | Čtvrtek | 18:00
Zpívající tibetské mísy jsou nástroje s dlouhou tradicí. Zvuky a vibrace, které vydávají  mísy při hraní, mají blahodárné účinky při harmonizaci těla...
28. 01 | Úterý | 18:00
V této přednášce si popovídáme o tom, jak se připravit na „Velký Pohyb“, který odstartoval tento zcela výjimečný rok, který při zpětném historickém...
29. 01 | Středa | 19:00
29.1.2020 v 19 hod.  Salesiánské divadlo, Praha Kobylisy C. G. Jung - Člověk a jeho symboly Budeme se zabývat poslední Jungovou publikací, na které...
12. 02 | Středa | 19:00
Výjimečný ambientní sólový koncert hry na didgeridoo. Ondřej Smeykal při tomto zážitkovém hudebně-meditačním koncertu využívá komorní prostředí...
13. 02 | Čtvrtek | 19:00
Zpěv je přirozeností člověka... když jsme šťastní, je nám "do zpěvu" - když ne, něco není v pořádku... Naše hlasivky jsou tím nejpřirozenějším, vždy...

Přátelé