Pozdrav od delfínů a pozvání na hudební dovolenou :-)

Milí přátelé,
před pár dny jsme se vrátili z fantastického výletu za delfíny (a fotka i video jsou z této cesty, nikoli z fotobanky či přírodopisného dokumentu :-)). Splnil se nám velký sen, kdy nám bylo dopřáno celý týden plavat s delfíny v otevřeném moři v jejich těsné blízkosti, vnímat jejich energii, pozorovat veselou hravost a učit se od nich harmonii a přirozenosti. Další týden jsme pobývali v zátoce želv, což ještě umocnilo naše famózní zážitky. Opět jsme s nimi celé dny plavali a užívali si jejich majestátnosti, klidu a pohody.
Na těch pár dnů zmizel čas i prostor, myšlenky, starosti, úkoly... a zbylo čisté bytí. Nepopsatelné. Doporučujeme zažít. Je to podobně silné jako ayahuasca nebo pobyt ve tmě. Příští rok se tam s přáteli určitě vrátíme, tak se můžete přidat... 

Po návratu od delfínů a želv jsme si opět (a daleko silněji) uvědomili, jak tady spousta věcí vůbec nedává smysl a jak je zbytečné jim věnovat pozornost a energii. Co nám ale stále (a víc a víc) smysl dává, je muzikoterapie a léčivé působení zvuku, šíření lásky, harmonie, radosti a porozumění. Hned se nám to potvrdilo při úžasném zpívání manter i nádherné hudební meditaci. Kdo zažil, jistě nám to potvrdí. 

Proto Vás ze srdce zveme na naši tradiční LETNÍ HUDEBNÍ DOVOLENOU, abychom s Vámi tu naši radost mohli sdílet, společně si ji užívat a vše Vám předat.

Na poslední místa máme speciální cenu do 15.7. a taky jsme vyhlásili SLEVU 10% PRO PŘIHLÁŠENÉ DVOJICE.

LETNÍ HUDEBNÍ DOVOLENÁ pro začátečníky
7. - 11. 8. 2019, centrum Černívsko
Nemusíte mít s muzikoterapií žádné zkušenosti ani hudební vzdělání. Seznámíme Vás a naučíme hrát na tibetské mísy, didgeridoo, šamanské bubny, rezonanční lehátko, sundrumy, dešťové sloupy a další nástroje. Budeme meditovat, zpívat mantry, bubnovat na djembe, hrát (si), cvičit, odpočívat, radovat se… a vnímat hudbu jinak než je běžné.

LETNÍ HUDEBNÍ DOVOLENÁ pro pokročilé
14. - 18. 8. 2019, centrum Černívsko
Na tomto workshopu se sejdou “pokročilí” absolventi minulých dovolených či seminářů, se kterými se ponoříme hlouběji do léčivých tónů a vibrací. Budeme pokračovat v tom, co jsme dělali, představíme si nové nástroje, budeme více meditovat, déle zpívat, společně hrát a jamovat, bubnovat, cvičit, tančit, zdravě jíst, propojovat mozkové hemisféry, uvolňovat se a zklidňovat. Budete mít i dost času sami pro sebe, na procházky, odpočinek a relaxaci. Uděláme i prostor pro Vás, s čím přijedete, o co se budete chtít podělit a sdílet s ostatními. 

Během léta se můžete v Dajáně objednat na individuální muzikoterapii, relaxaci na rezonančním lehátku, meditaci s velkým gongem a další zvukové masáže a terapie.

Můžete si také přijít zazpívat 25. 7. Posvátné písně a mantry nebo 1. 8. na Hudební meditaci.

Další akce a termíny najdete na webu www.dajanapraha.cz 

Z akcí našich přátel si Vás dovolujeme pozvat na kapelu Rising Appalachia, ktará přijíždí z Ameriky 10. 7. znovu do Prahy. Sestry Leah a Chloe Smith propojily několik hudebních vlivů s jejich vlastními jižanskými kořeny a vydaly nové folkové album Leylines. 

Brzy taky do Čech dorazí americká písničkářka Peia, která shromažďuje písně starodávných kultur z celého světa. Svůj zpěv doprovází charangem, harmoniem a kytarou, na další nástroje hrají přizvaní hudebníci. 

A na závěr ještě osobní pozvání od Ondry Smeykala

"Srdečně všechny zvu na nultý ročník potulného hudebního klubu - PHK 2019
do zatopeného lomu u Konstantinových lázní. Mnoho let cestuji za vámi do vašich koncertních síní a kostelíků... A již dlouhou dobu ve mě zrála myšlenka svolat nás všechny na nějaké přírodní místo, kde by se ambientní hudební setkání dalo provozovat do noci, bez potřeby odcházení, aby si člověk mohl hloubku hudby nechat v klidu doznít a nemusel se po koncertu někam přesouvat… Nyní nazrála doba a tak vás srdečně zvu do Lomu, kde je hezké koupání, dostatek místa na stanování i parkování a muzicírování.
Všecny ostatní informace naleznete na mých stránkách.

Budu se moc těšit na setkání... "
Ondřej Smeykal

Přátelé, prožívejte šťastně nadcházející dny, užívejte si léto, vodu, slunce, vítr i zemi a netrapte se, když se zrovna nebude něco dařit. Důležité věci nechte spíš na srpen, protože celý červenec obloze vládne retrográdní Merkur. Kdybyste chtěli vědět něco více o astrologii a mayské kosmologii, doporučujeme osobní výklad od našeho kamaráda a skvělého astrologa Roberta Policara.

V lásce Dan, Jana a Věrka
zvukové lázně DAJÁNA
Koněvova 31, Praha 3
www.dajanapraha.cz

Kalendář akcí

28. 01 | Úterý | 18:00
V této přednášce si popovídáme o tom, jak se připravit na „Velký Pohyb“, který odstartoval tento zcela výjimečný rok, který při zpětném historickém...
29. 01 | Středa | 19:00
29.1.2020 v 19 hod.  Salesiánské divadlo, Praha Kobylisy C. G. Jung - Člověk a jeho symboly Budeme se zabývat poslední Jungovou publikací, na které...
12. 02 | Středa | 19:00
Výjimečný ambientní sólový koncert hry na didgeridoo. Ondřej Smeykal při tomto zážitkovém hudebně-meditačním koncertu využívá komorní prostředí...
13. 02 | Čtvrtek | 19:00
Zpěv je přirozeností člověka... když jsme šťastní, je nám "do zpěvu" - když ne, něco není v pořádku... Naše hlasivky jsou tím nejpřirozenějším, vždy...
22. 02 | Sobota | 10:00
Hudba nemusí být jen zvukovou kulisou nebo pro zábavu. Může nás harmonizovat, čistit, uvolňovat, léčit a vést na naší cestě. Ukážeme si, jak využívat...

Přátelé