Ucho jako brána do vědomí

Lidé, kteří prožili mystický zážitek, ho popisují jako zážitek, který nejvíce ovlivnil jejich život: jako pocit jednoty bez hranic mezi Já a okolním světem, jako pocit hluboké úcty a svátosti bez jakéhokoliv pocitu času. Jen je skoro nemožné tuto zkušenost generovat pouhým zmáčknutím knoflíku. Dokonce tibetští mniši umí odpovídajících vibračních vzorců mozku dosáhnout teprve po několika letech pravidelné meditační praxe spolehlivě tak, že jsou měřitelné pro neuro vědce. V šamanských kulturách jsou vědomé stavy pevnou složkou života. Šamani se již po tisíciletí přemisťují do pokročilého stavu vědomí, který jim otevírá bránu k jinému světu. Tam mají duchovní průvodce, kteří je provází v řešení problémů běžného života – například léčit nemoci či vyvarovat se nebezpečí. Centrální metodou k dosažení tohoto transcendentálního stavu je rytmický zpěv a bubnování – tedy zvuk.

Že muzika a zvuky sami o sobě ovlivňují pozitivně zvířata, rostliny i lidi platí již delší dobu jako vědecky dokázané a nesporné. Z tohoto důvodu se již i u nás dostává více do podvědomí muzikoterapie jako ideální prostředek pro léčbu psychických potíží, odblokování různých strachů a zprůchodnění energetických toků v našem těle. Léčivé tóny a jejich vibrace – jako například alikvotní zpěv či zpívání slabiky om – synchronizují pravou intuitivní polovinu mozku s levou (racionální) polovinou mozku, přičemž vzniká spojení rozumu a emocí.

Pokud se ponoříme do rozšířeného stavu vědomí, v kterém jsou obě poloviny mozku synchronizovány, otevře se nám holografický prostor, který je mystiky nazýván Akasha. Zde je možné pochopit skutečnost multidimenzionálně. Pohybujeme se na mnohostranných úrovních a můžeme zde otevřít kontakt k neomezenému zdroji energie a informací. Moderní výsledky vědeckých výzkumů dokazují, že geniální lidé využívají zcela přirozeně efekty energie a holotropního vědomí k řešení různých úkolů či rozvinutí kreativních myšlenek a rozšíření jejich vědomostí.

Tyto metody nám - skrze naše domnělé oddělení materiálního těla – otevírají bránu k našemu vlastnímu hologramu vědomí, k univerzu vědomí, které leží v nás samotných. Zde zažijeme pocit nekonečnosti, zde můžeme objevit náš vnitřní klid, prožít sílu vnitřních obrazů, rozpoznat naše pravé spirituální Já nebo čerpat novou sílu a energii. (Text : Visionen – Dezember 2011, str. 86 + 87 Bewusstseinsreisen, www.visionen.com).

 

Víkendový prožitkový workshop ,,Léčivé tóny“. 

8. a 9. listopadu od 10:00

Pokud se chcete naučit využívat zvuku prastarých hudebních duchovních nástrojů k ponoření se do stavu rozšířeného vnímání a pro léčení sebe i ostatních, přijďte do Dajány na víkendový prožitkový workshop ,,Léčivé tóny“.

Teoreticky i prakticky poznáte léčebné, harmonizační a relaxační účinky hudby, zpěvu, specifických zvuků a nástrojů, které jsou známy už tisíce let.

Více informací naleznete na:

Om-healing

Další metodou skrze níž můžete otevřít bránu nekonečných možností je Om-healing - starověká skupinová léčebná technika, která je zařazena do pravidelného programu Dajány.

Tato technika pomáhá člověku zharmonizovat všechny úrovně bytí- fyzickou, mentální, emocionální a duchovní sféru. Emoce se uvolňují a vzrůstá pocit lásky a vnitřního klidu, což nás vede k radostnějšímu prožívání života a pomáhá to podpořit naše zdraví a naši duchovní praxi.

Více informací na:

 

 

 

Kalendář akcí

04. 09 | Středa | 19:00
Když bude hezky, budeme venku na Vítkově: na první větší loučce (vlevo od cestičky), když se jde nahoru (na horu Vítkov) od zastávky Tachovské...
21. 09 | Sobota | 10:00
Ve dnech 21. - 22. 9. 2019 nás můžete potkat na festivalu Evolution. Podrobnosti připravujeme... Těšíme se na vás ;o)
25. 09 | Středa | 19:00
Výjimečný ambientní sólový koncert hry na didgeridoo. Ondřej Smeykal při tomto zážitkovém hudebně-meditačním koncertu využívá komorní prostředí...
26. 09 | Čtvrtek | 19:00
Najdete nás na adrese Koněvova 31, Praha 3 - Žižkov, v budově Aura Medical Clinic. Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana...
09. 10 | Středa | 19:00
Když bude hezky, budeme venku na Vítkově: na první větší loučce (vlevo od cestičky), když se jde nahoru (na horu Vítkov) od zastávky Tachovské...

Přátelé