ZDRAVÍ(me) Z DAJÁNY - jarní očista

Milí „rozjaření“ přátelé,

zima se loučí (aniž by letos pořádně začala), ale už si pomalu zvykáme, že se počasí chová „trošku“ jinak než kdy bývalo zvykem a než bychom možná chtěli. Jinak se ale poslední dobou dějí i věci v Dajáně a za to jsme rozhodně rádi! Rozšířili jsme náš tým i program akcí, přidali masáže a terapie a obohatili nabídku v našem krámku. Zkrátka příliv jarní energie je znát na každém kroku :-). Změny se budou projevovat postupně a tak sledujte web, facebook a celé dění v Dajáně i kolem ní.

V dnešních novinkách Vám přinášíme videozáznam setkání s tuvinským šamanem Hivshu, se kterým jsme prožili opět krásný večer a určitě nebyl poslední. Jaro přivítáme v Zářehu na Moravě přednáškou o léčivé hudbě a harmonizační zvukovou lázní. Totéž (ale v rozšířené podobně) nás čeká v Dajáně (28. – 29. 3.), kdy proběhne další víkendový muzikoterapeutický seminář Léčivé tóny. Již také máme termín (3. – 6. 7.) a krásné místo pro letní „dovolenkový“ seminář, jehož součástí bude i bubenický workshop a několik dalších novinek.

Do klasických akcí v Dajáně patří pravidelná úterní (ranní, polední a večerní) jóga, středeční Kvantování, Hudebně-meditační večery, Zpívání manter, Čínské učení HAM YU nebo ambientní večery Ondry Smeykala. Nově v programu najdete Ženské kruhy s Janou Čadovou, Taneční večery a Cvičení Petry Zemanové, workshop autohypnózy Jitky Říhové, seminář Břeti Bátěka o léčivé síle zvuku a vibrací nebo Školu zdravého vidění.

Terapeutům a masérům nabízíme pronájem našich prostor na léčení během všedních dnů (i jednotlivé dny v týdnu), lektorům a pořadatelům zas večerní či víkendové termíny na různé přednášky, cvičení, semináře a workshopy.

Pokud na Vás dolehla „jarní únava“, je nejvyšší čas zařadit nějakou detoxikační kúru. Jarních očist najdete na netu a v různých knihách spoustu, my můžeme doporučit námi vyzkoušenou komplexní detoxikaci podle MUDr. Partikové (očista ledvin, kloubů, střev, žlučníku a jater) nebo různě dlouhé půsty (ten poslední byl 21 dnů). Možná o průběhu těchto očist napíšeme do příštích novinek něco víc, ale nebojte se do čištění pustit hned a sami. Na pročištění jater je podle Břeti Bátěka ideální jíst měsíc jen kroupy, skvělý je také ostropestřec. Ledviny Vám poděkují za pitnou kúru z mladých kopřiv, zajímavá je i tibetská rýžová dieta a jistě víte o spoustě dalších procedur. Docela určitě se hodí aspoň na čas (ale nejlépe trvale) přejít na vegetariánskou, veganskou či raw stravu. To vše je vhodné doplnit nějakým cvičením, procházkami a pobytem v přírodě, poslechem harmonické hudby, tancem, zpěvem, smíchem, radostí a láskou. Činnosti z poslední věty je dobré praktikovat celoročně, pravidelně a furt :-). Potom Vám únava, skepse, deprese, špatná nálada, nedostatek energie ani žádné nemoci nehrozí!

Přátelé milí, mějte se báječně, radostně a jarně!
Užívejte si života a buďte šťastní.
S láskou Vás zdraví Dan a Jana
a celá DAJÁNA …klidné místo v Praze
relaxační centrum a zvukové lázně
Doudlebská 4, Praha 4 - Pankrác

Píše se o: 

Hivshu

HIVSHU (v překladu „Hlas Arktidy“) pochází z inuitské línie šamanů. Je charismatický a autentický vypravěč příběhů a "drumsinger" (zpěvák
bubnů). Narodil se a vyrůstal v oblasti Qaanaaq - Thula, v nejseverněji obydlené osadě světa Siorapaluk v Grónsku, kde Inuité stále žijí tradičním způsobem života a kde se tradice a hodnoty předávají z generace na generaci.
 

Dan Čada a Jana Čadová

Manželé Dan Čada (býk 1966) a Jana Čadová (rak 1970) jsou kvalifikovaní muzikoterapeuté (členové Muzikoterapeutické asociace České republiky - CZMTA) a zkušení maséři. Od roku 2010 provozují relaxační centrum a zvukové lázně Dajána, kde pomáhají svým klientům řešit jejich problémy, nacházet sama sebe, svoji cestu a smysl života. Různé masérské techniky podporují energií Reiki a na fyzické i psychické úrovni pracují se zvukem a zpěvem a jejich relaxačními, harmonizačními a léčivými účinky.

Petra Pathrami Zemanová

Od roku 2001 se i profesně věnuji různým přístupům k sebepoznání na úrovni těla, duše, mysli.

Provozovala jsem obchod s přírodními prostředky, literaturou a minerály, který byl pro mne velkou školou poznání o sobě, práci s lidmi, přístupech ke zdraví. Během této doby jsem se stala instruktorkou ozdravného systému Borise Tichanovského. Tato cvičení pro obnovu fyzického i psychického zdraví jsem předávala ve skupinkách klientů, kteří hledali jiný pohled na vnímání svého těla a cestu k harmonii. Byl to pro mne velmi přínosný základ, který jsem pak pro sebe i svou práci obohacovala dalšími zkušenostmi z jiných zdrojů.

Jitka Říhová

Jmenuji se Jitka Říhová a jsem terapeut a lektor kurzů pro osobní rozvoj.

Prozkoumávala a na sobě jsem testovala různé postupy a principy, jak být spokojený tvůrce ve svém životě. Jak se zbavit naučených a vytvořených předsudků, které mě omezují - funkce mozku, neurovědy, anatomie, biologie, metoda RUŠ, Cesta, NLP, TFT, Konstelace, TKDM. Setkala jsem se s fire wallkingem, kloubní gymnastikou, metodou M. Komisarova, Tantrou a Taoismem, Kvantovou fyzikou, autohypnozou, atd.  Všechny tyto metody a směry mi pomohli utřídit si souvislosti mezi myslí, tělem a duchem. Ale nejen to, vše jsem sama prožila a vyzkoušela na vlastní kůži. Za svůj život jsme zbavila, různých strachů a předsudků, který mi bránili být sama sebou.

Břetislav Bátěk

Břetislav Bátěk se narodil v Olomouci a žije v Praze. Celostní léčení, vnášení porozumění do osobního příběhu člověka, vytváření harmonie, rozvíjení lásky a neustálá práce na sobě se pro něho staly přirozenou součástí života a radostnou cestou naplnění.

Kalendář akcí

04. 09 | Středa | 19:00
Když bude hezky, budeme venku na Vítkově: na první větší loučce (vlevo od cestičky), když se jde nahoru (na horu Vítkov) od zastávky Tachovské...
21. 09 | Sobota | 10:00
Ve dnech 21. - 22. 9. 2019 nás můžete potkat na festivalu Evolution. Podrobnosti připravujeme... Těšíme se na vás ;o)
25. 09 | Středa | 19:00
Výjimečný ambientní sólový koncert hry na didgeridoo. Ondřej Smeykal při tomto zážitkovém hudebně-meditačním koncertu využívá komorní prostředí...
26. 09 | Čtvrtek | 19:00
Najdete nás na adrese Koněvova 31, Praha 3 - Žižkov, v budově Aura Medical Clinic. Večerní setkání s hudbou, která není úplně běžná. Dan a Jana...
09. 10 | Středa | 19:00
Když bude hezky, budeme venku na Vítkově: na první větší loučce (vlevo od cestičky), když se jde nahoru (na horu Vítkov) od zastávky Tachovské...

Přátelé