Co nám sděluje nemoc - druhá část

Terapeutka celostní medicíny Ing. Alena Čupová Vám představí postupy alternativní medicíny, ketré úspěšně používá ve své mnohaleté praxi.

Cyklus tří přednášek zkoumá a propojuje tři principy celostní medicíny.

Ve druhé přednášce jsou ústředním tématem Emoce a práce s nimi. Půjde o hledání příčin negativních emocí a jejich pojmenování. Seznámíme se s pojmem etikoterapie, dále s relaxačními technikami, meditací, s Bachovými květy,...

Celostní znamená, že se léčení týká celého organismu – tedy těla, mysli, emocí i duchovního aspektu našeho bytí. Vše je propojeno a vzájemně se ovlivňuje. Pokud je nějaký systém v nerovnováze, projeví se to časem na celém organismu. Skutečné léčení a tedy celkové uzdravení nespočívá jen v potlačení symptomů nemoci, ale vrácení organismu do rovnováhy při podporování jeho schopnosti samouzdravení. Lidem se navrací optimismus, radost ze života, vitální síla a pocit sebejistoty a smyslu bytí.

Metody celostního léčení jsou přírodní, některé jsou známé již od starověku a s přibývajícími civilizačními chorobami, stresem, znečištěním životního prostředí a zvýšenou spotřebou chemických látek se znovuobjevují a nacházejí své uplatnění. Patří k nim terapie jako jsou různé druhy masáží, aromaterapie, reflexologie, akupunktura, čínská medicína, homeopatie, Bachovy bylinky, Reiki, kinesiologie a pod. Celkové lěčení spočívá v kombinaci přírodních prostředků a terapií se změnami v životním stylu a pohledu na svět a sebe sama. My sami jsme zodpovědní za své zdraví. Tím, že pomůžeme vyléčit sebe, pomůžeme zlepšit kvalitu našeho života a vztahy s ostatními a můžeme pozitivně ovlivnit celé naše okolí.

 
Od 1. května 2014 najdete Dajánu na nové adrese: Doudlebská 4, Praha 4 - Pankrác (Naproti OC Arkády, přes přechod, kolem Potrefené husy, průchodem mezi kancelářskými budovami Gemini a hned za nimi druhý dům, prostřední vchod s červenohnědou fasádou. Je to asi dvě minuty od stanice metra Pankrác). Těšíme se na shledanou v novém :-)  
Doporučená cena: 
150 Kč
Lektoři: 

Alena Čupová

Alena Čupová se zabývá celostní medicínou více než 20 let. Učila se u celé řady uznávaných osobností např. Jiří Janča, Josef A. Zentrich, Vladimír Vogeltanz. Vede vlastní praxi a o své poznatky se dělí na mnoha přednáškách a kursech.  

Konzultace a léčení v těchto oblastech: alergie, onkologická a degenerativní onemocnění, poruchy imunitního systému, problémy s nadváhou, stresové zátěže...